Oyun İçi Hesaplar ve Güvenlik
mrqubitt 03 Mayıs 2021 19:28

    Minecraft sunucularından kimi orijinal bir Minecraft hesabıyla giriş yapmayı zorunlu kırarken, kimisi “Nasıl gelirsen gel, yine gel!” şeklinde kollarını açarlar. Bu durum sunucunun ayarlarında “online-mod” olarak geçer. “online-mod = on” ise orijinal hesapla giriş yapmayanlar sunucuya giremez, “off” ise herkes girebilir (Evet, olabilecek en kafa karıştırıcı isimlendirme bu. Ancak sorumlusu Mojang ). Öncelikle bu durumun Majestik Network’de ne demek olduğundan bahsedelim;

    Korsan şekilde oyuna girerken istediğiniz ismi kullanabilirsiniz. Herhangi bir kuralı izlemenize bile gerek yoktur. Bir hesap değil, bir isim kullanarak oyuna girmiş olursunuz. Dolayısıyla sunucudaki oyuncunuz bir hesaba değil, o isme bağlanmış olur. “Steve” kullanıcı isimli sunucuya girip 1 çiftlik hazırladıktan sonra oyundan çıktığında, başka bir oyuncu ismini “Steve” yaparak oyuna girerse çiftlikten oynamaya devam eder, o kişinin yerine geçmiş olur.

    Bunun önüne geçmek için online mod’un kapalı olduğu sunucular isminize bir şifre atayıp kendileri saklayarak size bir hesap oluştururlar. Böylece “Steve” istediği kadar çiftlik yapıp başkasının kendi ismiyle girerek tarlalarını bozamayacağından emin olabilir.


    Nasıl Hesap Oluştururum?


        İster oyun içinden, isterseniz de www.majestiknetwork.com sitesinden kayıt olabilirsiniz. Bu iki yerden birinden kayıt olduğunuzda, aynı isim ve şifre ile diğer yere de otomatikman kayıt olmuş olursunuz.


        Nasıl kayıt olursanız olun, sonrasında siteye giriş yapıp, profilinizi ve özellikle de e-postanızı düzenlemeyi hesap güvenliğiniz için unutmayın! Şifrenizi unuttuğunuzda e-postanız ile kurtarabilirsiniz. Ancak onu da unuttuysanız hesabınızı kaybetmiş olursunuz!


        Oyun içinden kayıt olmak:

        /register şifre şifre : Bu komutta “şifre” yerlerine istediğiniz şifreyi yazarak, oyuna giriş yaptığınız isminizle belirlediğiniz şifreyi eşlemiş, hesap oluşturmuş olursunuz.


        Siteden kayıt olmak için www.majestiknetwork.com adresinde sağ üstteki “kayıt ol” butonuna basmanız yeterlidir.


    Hesabıma nasıl giriş yaparım?


        Sunucuya kayıt olduğunuz isminizle bağlandığınızda chatte de spam şeklinde gösterdiği üzere;

        /login şifre : Bu komutta “şifre” yerine daha önceden oyunda veya sitede belirlediğiniz şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.


        Siteye giriş yapmak için www.majestiknetwork.com adresinde sağ üstteki “giriş yap” butonuna tıklamanız ve bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.


    Üye olamıyorum?!


        Sunucuya bağlandığınızda eğer üye değilseniz chatte “/register şifre şifre” komudunu kullanmanızı söyleyen ibare çıkar. Eğer üyeyseniz ise “/login şifre şifre” ibaresi çıkar. 

  • Eğer üye değilken “login” ibaresi geliyorsa, sunucuya bağlandığınız isimle başkası daha önce üye olmuş demektir.
  • Eğer üyeyken “register” ibaresi geliyorsa, sunucuya bağlanırken kullandığınız ismi kontrol etmelisiniz. Farklı bir isimle kayıt olmuş olabilirsiniz.
  • Eğer şifrenizi unuttuysanız www.majestiknetwork.com adresinde giriş yapma ekranında “şifremi unuttum” diyerek şifrenizi kurtarabilirsiniz. Ancak eğer e-mailinizi de unuttuysanız veya erişemiyorsanız, hesabınızı kaybetmişsiniz demektir.
  • Eğer başka bir sorununuz varsa www.majestiknetwork.com adresinde “Destek” butonuna basarak bize sorunu anlatabilirsiniz.
Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.